Organizacja ośrodków kultury

Stowarzyszenie Dolna Wisła przyczynia się do przyspieszenia rozwoju regionu między innymi poprzez wspieranie lokalnych ośrodków kulturalno-rekreacyjnych. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywają tego typu placówki w życiu społeczeństwa, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zwiększyć ich ilość oraz przyczynić się do rozszerzenia oferty już istniejących ośrodków.

Nasze stowarzyszenie stara się wyjść naprzeciw potrzebom przede wszystkim tych osób, które do tej pory miały utrudniony dostęp do placówek kulturalnych i sportowych. Mamy świadomość tego, że niektórzy, a w szczególności ludzie starsi często nie możliwości dotarcia do instytucji położonych z dala od ich miejsca zamieszkania, dlatego koncentrujemy się na tworzeniu i rozwijaniu ośrodków dzielnicowych. W ostatnich latach udało nam się pozyskać środki na budowę między innymi kilku nowych siłowni dzielnicowych. To miejsca, w których osoby w różnym wieku mogą zadbać o swoją kondycję, a tym samym zdrowie i dobre samopoczucie. To jednocześnie miejsca, w których można poszerzać swoją wiedzę o sporcie, korzystając z doświadczenia trenerów. Udzielają oni wielu cennych informacji na przykład o odżywkach wspomagających budowę masy mięśniowej oraz innych suplementach diety. Wspieramy także budowę i renowację boisk oraz basenów.

weights-646497_1280

Realizacja tego typu planów wymaga dużych nakładów finansowych, dlatego Stowarzyszenie Dolna Wisła nieustannie stara się pozyskać nowe środki, korzystając z finansów publicznych oraz dobrej woli wielu sponsorów.